Pantera Capital DeFi’yi İşaret Etti!

DeFi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para hedge fonu Pantera Capital Management LP’nin kurucusu ve CEO’su Dan Morehead, MakerDAO gibi merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinin merkezi finanstan (CeFi) daha üstün olduğunu söyledi.

Tanınmış bir kripto para uzmanı ve hedge fonu Pantera Capital Management’ın kurucusu olan Dan Morehead, dijital para birimlerinin merkezi kontrolden nasıl yoksun olduğuna dikkat çekti. Morehead ve şirketin diğer üst düzey yöneticileri, bir yatırımcı mektubunda merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinin merkezi finanstan (CeFi) nasıl daha iyi performans gösterdiğini açıkladı.

“DeFi İnsan Öznelliğini Ortadan Kaldırır”

Yüz milyonları yöneten bir kripto para hedge fonu olan Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead ve diğer yöneticiler tarafından kaleme alınan bir mektupta, DeFi sektörünün CeFi’den daha üstün olduğu çünkü ürünlerinin şeffaf olduğu ve sağlam temellere sahip olduğu belirtiliyor. Pantera Capital’e göre DeFi protokolleri, geleneksel ödeme sistemlerine kıyasla öznel ve insan kaynaklı hatalara daha az eğilimlidir.

 

Opak merkezi finansın aksine, DeFi boş bir kart evi değildir. Değişmez kodlara dayanır ve tamamen şeffaftır – ve bazı durumlarda insan öznelliğini tamamen ortadan kaldırır (finansman kararları gibi).

 Blok zincirlerinin amacı, verimsiz finansal sistemleri, insan hatalarından ve arka oda anlaşmalarından etkilenmeyen şeffaf, açık sistemlerle değiştirmektir. DeFi hiçbir zaman ‘günah işlememiştir’. Akıllı sözleşmeler, hiçbir tarafın bir işlemin gerçekliğini yanlış beyan edemeyeceğini veya dürüst olmayan davranışlarda bulunamayacağını garanti eder.

DeFi

“DeFi’de Anlaşma Taş Gibi Sabitlenir”

 

Kripto para hedge fonu ayrıca DeFi protokollerinin şeffaflık ve piyasa katılımcılarının incelemesine açıklık vurgusuyla Kredi Temerrüt Takaslarına karşı koruma sağladığını belirtti.

Nisan ayındaki bir iflas raporunda, kripto para kredi platformu Celsius’un en büyük yatırımcılarından biri olan ve herhangi bir zamanda zincir üzerinde ödenmemiş kredi miktarını takip edebilen Pantera Capital şunları kaydetti:

 

DeFi, Maker, Aave ve Compound gibi borçluların kripto varlıklarının tasfiyesine yol açan aşırı teminatlandırmayı disipline ederek sizi CeFi’den korur. Celsius, kendi borçları nedeniyle iflasa zorlanmamak için bu platformlara olan 400 milyon dolardan fazla borcunu ödemek zorunda kaldı – bunlar DeFi kullanıcılarının takdir etmesi gereken önemli korumalardır. DeFi’de bir anlaşma bir kez yapıldıktan sonra taş gibi sabitlenir. Geri dönüş yoktur – tüm merkezi finans şirketleri, yatırımcılarına söz verdikleri değeri ödemek için akıllı sözleşmelerle bağlıdır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
1
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir