Perennial, Finansman Turunda 12 Milyon Dolarlık Fon Topladı

DeFi (merkezi olmayan finans) alanında adından sıkça söz ettirmeyi başaran Perennial, düzenlediği finansman turunda tam 12 milyon dolar topladı.

Perennial, Finansman Turunda 12 Milyon Dolarlık Fon Topladı
Perennial, Finansman Turunda 12 Milyon Dolarlık Fon Topladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir DeFi protokolü olan Perennial, düzenlenen finansman turunda 12 milyon dolar topladı. Finansman turu Polychain Capital, Variant, Archetype, Coinbase Ventures, Scalar Capital, Robot Ventures gibi yatırımcılar ve diğer katılımcılar tarafından yönetildi.

Kevin Britz ve Arjun Rao, ortak olarak Perennial’i kurdu. İkili, daha önce 2017’de Coinbase tarafından satın alınan Astro Wallet’ı da kurmuştu. Halen, Britz ve Rao Coinbase adına danışmanlık yapmaktadır.

Şirketin kurucuların Britz, şunları söyledi:

“Perennial, süper basit bir trade deneyimi, likidite sağlamak için esnek, sermaye açısından verimli bir model ve DeFi türevlerini oluşturmayı kolaylaştıran bir türev protokolüdür”

Başarılı yönetici, konuşmalarının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Bu yalnızca başlangıç. Perennial, daha fazla trade’e açık pazarlar, Layer 2’ler üzerinde bir ekosistem oluşumu ve mekanizma tasarımı iyileştirmeleri de dahil olmak üzere planlanmış bir yol haritasına sahip”

Fonların hisse senetleri veya token’larla toplanıp toplanmadığı belirmedi. Britz, şu anda Perennial protokolünün bir token’ı olmadığını dile getirdi. Deneyimli yönetici ek olarak şirkette kaç kişinin çalıştığına dair de ipucu vermedi

DeFi, yani merkeziyetsiz finans, herhangi bir otorite tarafından yönetilmeyen sistemlere denir. Bu da yatırımcılar için cazip bir ortam yaratıyor.

DeFi projeleri özellikle 2021 senesinde büyük bir popülarite yakaladı. Finansman turları da sıklaştı. Her gün yeni bir projenin faaliyete geçtiğine şahit oluyoruz.

Ancak her proje belirli bir sermayeye ihtiyaç duyuyor. Finansman turları da bu nedenle düzenleniyor. Perennial’in topladığı fonda oldukça ciddi bir miktar olarak karşımıza çıkıyor.

İlginizi çekebilir: Video Oyun Devi Atari, Sürpriz Bir Ortaklık Duyurusu Yaptı!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir