Satoshi Olduğunu İddia Eden Craig Wright, XRP CTO’suyla Tartıştı

Kendi kendisini Bitcoin (BTC) mucidi Satoshi Nakamoto ilan eden Craig Wright, Ripple (XRP) CTO'su David Schwartz ile tartıştı.

Satoshi Olduğunu İddia Eden Craig Wright, XRP CTO’suyla Tartıştı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in (BTC) yaratıcısı olduğunu iddia eden Craig Wright, geçtiğimiz günlerde Ripple (XRP) CTO’su David Schwartz ile bir tartışmaya girdi.

Sosyal medya platformu Twitter, kripto endüstrisinin çeşitli tartışmalarının açık bir şekilde paylaşımına imkan veriyor. Twitter, kripto para piyasasının en büyük pazarlama mecrası olarak, çeşitli kripto aktörlerine fikirlerini ve değerlendirmelerini platform üzerinden diğer kullanıcılarla paylaşma olanağını sunuyor.

Özellikle Cardano kurucusu, Ethereum kurucusu ve Ripple CTO’su Twitter’ı en aktif kullananlar olarak biliniyorlar. Diğer yandan, Craig Wright, Bitcoin yaratıcısı ve Satoshi ilan eden kişi olarak, Ripple tarafına yönelmeye başladı. Karşı konulmaz fikirlerin paylaşılması, Twitter’da büyük bir ilgi gördü.

Craig Wright, XRP CTO’sunu Cahil Olmakla Suçladı

Kendini Satoshi olarak ilan eden Craig Wright, yasal bir mahkeme tarafından kurtarılıncaya kadar Bitcoin’in kurumsal yatırımcılar tarafından kabul edilmeyeceğini açıkladı. Ripple CTO’su David Schwartz, Wright’ın bu açıklamasını Twitter’da eleştirdi.

Schwartz, Wright’ın gönderisini onaylamadığını dile getirdi ve neden kurumsal yatırımcıların Bitcoin için hedef pazar olduğunu sordu. Ek olarak, Ripple CTO’su hangi yargı yetkisine güvenilebileceği sorusunu gündeme getirdi. Schwartz’ın paylaşımı tartışmayı daha da alevlendirdi.

Wright, ardından Schwartz’ı hedef almaya başladı; Wright, Schwartz’ın hiçbir şeye vakıf olmadığını, bir cahil olduğunu iddia ederek sert sözler söyledi. Satoshi, Ripple CTO’sunun Bitcoin’i gerçek anlamında anlamadığını ifade ederken, sözlerini esirgemedi.

Wright, “Schwartz XRP’yi tasarladı… Tüm bu sektördeki en yararsız pump ve dump şeması.” ifadelerini kullandı.

İlginizi çekebilir: 2022’de insanlar tarafından Google’da en çok aranan ilk 5 kripto para birimi!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir