Terra Kurucusu Do Kwon Dolandırıcılık İddialarını Reddetti

Terra Kurucusu Do Kwon Dolandırıcılık İddialarını Reddetti
Terra Kurucusu Do Kwon Dolandırıcılık İddialarını Reddetti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Terra Kurucusu Do Kwon hakkındaki dava, geçtiğimiz yıl kripto para birimi endüstrisinde büyük bir düşüşe neden olan TerraUSD’nin çöküşünden sonra bile hala devam ediyor.

Terra’daki çöküş, piyasayı derinden etkilemişti. Hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılar bu krizden büyük ölçüde olumsuz etkilendi.

Bahsi geçen dava, Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon’un tutuklanmasının ardından devam ediyor. Aktarılan bilgilere göre Do kwon geçtiğimiz aylarda Karadağ’da tutuklandı.

Dogwon’un Davası Devam Ediyor

Avrupa basınının paylaşımlarına göre Do Kwon’un avukatları, SEC’in dolandırıcılık iddialarını reddetti.

Avukatlar, SEC’in Terra’nın ABD’li yatırımcıların TerraUSD (UST) ve Luna’nın (LUNA) 40 milyar dolarlık çöküşüyle ​​bağlantılı olarak dolandırıldığı iddiasını kanıtlayamadığını savundu.

SEC, Kwon’u yasa dışı bir şekilde kayıt dışı menkul kıymetler sunarak ABD’li yatırımcıları yanıltmaktan dava etti.

Do Kwon’un avukatları, bir yargıçtan SEC’in davasını, satın almalarının asılsız olduğunu savunarak reddetmesini istedi.

ABD yasalarının, düzenleyicilerin bu durumda dijital varlıkların yargı yetkisini belirlemek için federal menkul kıymetler yasalarını kullanmasını yasakladığını savundular.

Avukatlar ek olarak SEC’in Kwon’un ABD’li yatırımcıları Terra’nın 40 milyar dolarlık TerraUSD (UST) ve Luna’nın çöküşüyle ​​bağlantılı olarak aldattığını kanıtlayamadığını savundu.

İlginizi çekebilir: Finansal Hizmetler Şirketi Societe Generale, Stablecoin Çıkarıyor

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir