Voyager alacaklıları, FTX’in eski CEO’sunun ifade vermesi için bir mahkeme celbi gönderdiler

Voyager alacaklıları, FTX'in eski CEO'sunun ifade vermesi için bir mahkeme celbi gönderdiler
Voyager alacaklıları, FTX'in eski CEO'sunun ifade vermesi için bir mahkeme celbi gönderdiler
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Voyager alacaklıları, FTX kripto para borsasının eski CEO’su Sam Bankman-Fried’e ifade vermesi için bir mahkeme celbi gönderdi.

Voyager alacaklıları, fonları geri alabilmek, belgeleri hazırlamak ve ifade vermek için Sam Bankman-Fried ve birkaç Alameda Araştırma yöneticisini mahkemeye çağırdı.

SBF’den ve bazı Alameda Araştırma yöneticilerinden açıklama istendi

Voyager alacaklı temsilcileri, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ile FTX ve Alameda Research’ten bazı üst düzey yöneticilerden belgeleri dosyalamalarını ve ifade vermek üzere mahkemeye çıkmalarını istedi.

Son dönemlerde adı kripto camiasında çok sık geçen Sam Bankman-Fried, 18 Şubat’ta Amerika Birleşik Devletleri New York Güney Bölgesi İflas Mahkemesi’nde açılan bir davada ifade vermeye davet edildi.

Gelişme, Voyager’ın avukatı Sam Bankman-Fried, Alamede CEO’su Caroline Ellison, FTX’in kurucu ortağı Gary Wang ve FTX’in ürün grubu tarafından 6 Şubat’ta yapılan bir dava dosyasında duyuruldu.

FTX’in liderine Ramnic Arora’nın dava açtığının ortaya çıkmasının ardından bir mahkeme celbi geldi. Gelen talebe göre FTX CEO’sunun 17 Şubat’a kadar müsait olması istendi.

İflas mahkemesi kuralları uyarınca Yargıç John Dorsey, FTX alacaklılarına eski FTX çalışanlarından ve SBF’nin aile üyelerinden bilgi ve belge talep eden mahkeme celbi düzenleme yetkisi verdi.

İlginizi çekebilir: FTX’in Eski Yöneticisi Nishad Singh, Suçlamaları Kabul Etmeye Hazırlanıyor

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir