WazirX Kripto Para Borsasının Ticaret Hacmi %76 Düştü

Popüler kripto para borsalarından biri olarak nitelendirilen WazirX'in ticaret hacminin yüzde 76 oranında düştüğü bildirildi.

WazirX Kripto Para Borsası
WazirX Kripto Para Borsası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hindistan merkezli bir kripto borsası olan WazirX, 2022’nin başlangıcı ile 30 Kasım arasında işlem hacimlerinde yüzde 76‘lık bir düşüş yaşadığını bildirdi.

Kripto endüstrisinin zorlu bir yılı geride bırakmaya hazırlandığı söylenebilir. Ekonominin etkileriyle, kripto paraların değerlerinin düşüşü sonucunda, ayı piyasasının meydana gelmesi, küresel yatırımcıların riskli varlıklardan uzak durmaya başlamasıyla sonuçlandı. Bu durum, kripto endüstrisinin gelişimini ve yatırımlarının güvenini etkileyebilir.

Kripto para sektöründe, birçok şirketin çöküşüyle birlikte korku havası oluşsa da, verilerin ortaya koyduğu şey istikrarlı bir şekilde kripto para kullanımının arttığıdır.

Son zamanlarda, blockchain teknolojisi ülkeler tarafından desteklenen ve dahil edilmeye çalışılan bir alan haline geldi. Bu süreçler arasında, WazirX, kısa sürede yüzde 76’lık bir hacim düşüklüğü yaşadığını rapor etti.

Borsa, 2022 Senesinde 43 Milyar Dolarlık Bir Hacme Tanıklık Etti

Kripto borsası WazirX, Ocak ayından 30 Kasım tarihine kadar 43 milyar dolarlık bir ticaret hacmine ulaştı.Popüler kripto para borsası 2022 yılının sonunda yayınladığı raporda şu ifadeleri kullandı:

“Kullanıcılara kolay kripto erişimi sağlamak için beş yıllık tutarlı çabaların ardından, piyasa duyarlılığının endişe verici bir düşük seviyeye ulaştığına tanık olduk.”

Hindistan merkezli borsa, belirsizliklere rağmen Hindistan’daki kripto düzenleyicilerle karşı karşıya kaldığını bildirdi. Borsaya göre bu durum, belirsizliklere rağmen bir geleceğin eşiği olarak tanımlandı.
WazirX ayrıca, çeşitli vergileme uygulamalarıyla birlikte, sanal dijital varlıklara yönelik yüksek düzeyde talep olmasına rağmen, birçok kullanıcının bu sektörden uzaklaştığını belirtti.

Kripto para borsası, Elon Musk‘ın Twitter’ı satın alması döneminde, bu durumun ciddi düzeyde hacim artışlarını tetiklediğini ek olarak dile getirdi. “Dogecoin’in WazirX üzerindeki işlem hacmi bir önceki haftaya göre yüzde 1.300 arttı.” ifadeleri kullanıldı.

İlginizi çekebilir: FTX Borsasının Eski CEO’su Sam Bankman-Fried, ABD’ye İadesine Karşı Çıkmayacak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir