ABD Savcıları, Sam Bankman-Fried’ın Yasadışı Kampanyalarını Hedef Aldı!

ABD Savcıları, Sam Bankman-Fried'ın Yasadışı Kampanyalarını Hedef Aldı!
ABD Savcıları, Sam Bankman-Fried'ın Yasadışı Kampanyalarını Hedef Aldı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD savcılarının, Sam Bankman-Fried aleyhindeki yasadışı kampanya suçlamasını düşürmeyi planladığı belirtiliyor.

ABD Savcısı Damian Williams, Bölge Mahkemesi Yargıcı Lewis Kaplan’a 26 Temmuz tarihli bir mektupta Bahamalar’ın Bankman-Fried’i suçlamayla ilgili olarak iade etmeyi kabul etmediğini ve bu nedenle savcıların davanın ilerleyen aşamalarını mahkemeye taşımayacağını açıkladı.

Williams, mektubunda “Bahamalar, sanığı kampanya katkıları hesabına göre iade etme niyetinde değildi” ifadesini kullandı. Ayrıca, “Hükümet, Bahamalar’a yönelik anlaşma yükümlülüklerine uygun olarak, kampanya katkılarının sayılmasıyla ilgili olarak yargılamaya devam etme niyetinde değil” şeklinde ekledi.

13 suçlamayla karşı karşıya kalmıştı

Bu suçlama, Bankman-Fried’in daha önce Bahamalar’dan iade anlaşmasının gerçekleşmesinden sonra ortaya çıktı ve iki ülke arasındaki bir anlaşmanın ihlali olarak nitelendirildi.

Bankman-Fried, toplamda 13 suçlamayla karşı karşıya kalmıştı ve hükümetin şimdi düşürmeyi planladığı suçlama da bu 13 suçlama arasında yer alıyor.

Kripto para dünyasının önemli isimlerinden olan Sam Bankman-Fried‘in bu suçlamadan kurtulması, ilgiyle takip edilen bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor.

Ancak kripto para piyasalarının ve yatırımcıların gelişmelere olan hassasiyeti göz önünde bulundurulmalı ve güncel haberlerin yakından takip edilmesi önemlidir.

Bankman-Fried’in suçlamalarla karşı karşıya kalması, kripto para dünyasında birçok kişi tarafından dikkatle izlenmişti.

Bahamalar’dan gelen iade reddi kararı sonucunda, ABD savcılarının dava sürecini devam ettirmeme kararı alması, Bankman-Fried için olumlu bir gelişme olarak nitelendiriliyor.

İlginizi çekebilir: Kripto Para Birimlerinin Fiyatları NFT’leri Nasıl Etkiler?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir