ABD Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçileri, Kripto Komitesi Kurmayı Planlıyor

ABD Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçileri, Kripto Komitesi Kurmayı Planlıyor
ABD Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçileri, Kripto Komitesi Kurmayı Planlıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Temsilciler Meclisi’ndeki Cumhuriyetçiler, kripto para birimi endüstrisini denetlemeye yönelik ilk adım olarak bir kripto para birimi komitesi oluşturmayı planlıyor.

Kripto para birimleri üzerindeki düzenleyici baskı her geçen gün artıyor. FTX’in iflasının ardından küresel bir tepki geldi. FTX borsa çöküşü, yatırım fonu yöneticilerinin varlıklarını vurdu ve küresel ekonomiyi kargaşaya sürükledi. Bu sebeplerden dolayı ülkeler kripto para sektörünü düzenleme çabalarına hız veriyor. ABD Kripto Komisyonu kurmaya hazırlanıyor

ABD Temsilciler Meclisi’ndeki Cumhuriyetçiler, kripto gözetimi ve mevzuatının bir öncelik olmasını istediklerini belirten bir kripto para birimi komitesi oluşturmayı planlıyorlar.

Başkan Patrick McHenry Perşembe günü bir röportajda şunları söyledi: Kripto para birimleri konusuna daha fazla zaman ayırdığı için “komitenin nasıl yapılandırılacağı konusunda büyük bir boşluk” olduğuna inandığı için paneli oluşturmayı planladığını ifade etti.

Dijital varlıklar, fintech ve kapsayıcılık üzerine oluşturulan bu alt komiteye, merkez bankası dijital para birimlerinin fizibilitesini araştıran Başkan French Hill başkanlık edecek. Alt komiteye, aynı zamanda kripto para birimi alanında da aktif olan Kongre Üyesi Warren Davidson başkanlık edecek.

McHenry, Politico’ya komisyonun federal düzenleyicilere açık rehberlik sağlamaktan ve finansal teknolojinin yetersiz hizmet alan topluluklara ulaşmasını sağlamak için politikalar oluşturmaktan sorumlu olduğunu söyledi.

İlginizi çekebilir: Alkimiya, Finansman Turundan Ortalama 7 Milyon Dolar Topladı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir