Amerikalı Milyarder Mark Cuban, Ponzi Davasında İfade Verecek

Amerikalı Milyarder Mark Cuban, Ponzi Davasında İfade Verecek
Amerikalı Milyarder Mark Cuban, Ponzi Davasında İfade Verecek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerikan milyarder Mark Cuban, ürünlerini yanlış tanıttığı iddiasıyla açılan davada, iflas etmiş kripto kredi kuruluşu Voyager’ın üzerine ifade verecek. Cuban, davaya karşı konuşacağını belirtti, ancak konuşacağı konuların ne olacağını söylemedi.

ABD Sulh Hakimi Lisette M. Reid, Dünkü mahkeme kararında, Cuban’ın ifadesinin tamamının bu yıl 2 Şubat’ta tek oturumda alınmasını reddetti. Bunun yanında, Cuban’ın ifadesini iki duruşmaya bölme talebi de reddedildi.

Amerikalı Milyarder Mark Cuban, Davada İfade Verecek

Amerikan milyarder Mark Cuban, bir iflas etmiş kripto kredi kuruluşu olan Voyager tarafından kendisine karşı sürdürülen bir dava parçası olarak, gelecek ay mahkemede ifade verecek.

Voyager, Cuban’ın tanıtım materyallerinde firmayı yanlış tanıttığını iddia ediyor ve bunun sonucunda, hoşnutsuzluk duymuş olan müşterilerinin şikayetleri karşısında durmak zorunda kalıyor.

Güney Florida’daki ABD Bölge Mahkemesi tarafından Ağustos ayında açılan davalarda, Voyager’ın büyük bir saadet zinciri olarak tanımlandığı görülmektedir.

Bu mahkeme davası, bu tarzdaki iddiaların abartılmaması ve söz konusu ürünün satın alınması öncesinde doğru bilgilerin paylaşılmasının önemini belirtmektedir.

Davada, Voyager’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ya da menkul kıymetlerin satışını denetleyen federal veya eyalet düzenleyicilerine kayıtlı olmamasına rağmen kendisini tam uyumlu ve lisanslı bir kripto para komisyoncusu olarak lanse ettiği iddia ediliyor.

İlginizi çekebilir: Bitcoin (BTC) Yılın En Düşük Noktasında Mı?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir