Popüler Kripto Borsası Coinbase, İşleri Düzeltmeye Çalışıyor

Popüler Kripto Borsası Coinbase, İşleri Düzeltmeye Çalışıyor
Popüler Kripto Borsası Coinbase, İşleri Düzeltmeye Çalışıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Coinbase, kripto para borsası, yılın ikinci çeyreğine kadar gerçekleştirmeyi planladığı yeniden yapılanmayı kapsamında, yaklaşık 950 çalışanın işten çıkarılmasını planlıyor.

Kripto para borsaları, FTX benzeri bir çöküş yaşamamak için maddi durumlarını gözden geçirmeye başladı. Coinbase, işten çıkarma ve yeniden yapılanma hamlelerini gündeme taşıdı. Kripto para borsası, yıl ortasına kadar tamamlamayı hedeflediği yapılanma sürecinde 950 kişiyi işten çıkarmak istiyor.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası olan FTX’in yaşadığı çöküş, bu gelişmeyi tetikleyen kripto şirketlerinde dik durmak için harekete geçmeye yol açmıştır.

Popüler Borsa, Personelini Yüzde 20 Oranında Azaltacak

Popüler kripto para borsası Coinbase, boğa piyasasının agresif büyümesinden kaynaklanan zorlu piyasa koşullarının etkileriyle mücadele ediyor.

Coinbase, masraflı bir yeniden yapılanma sürecine girişti. Şirketin bu yeniden yapılanma planlarının maliyeti 149 milyon dolardan 163 milyon dolara kadar olması bekleniyor.

Borsa, 4.700 kişilik çalışan kadrosuna sahipken, 950 kişiyi işten çıkarmak üzere yüzde 20’lik bir oran uygulayacak. Planlanan yapılanma bütçesine giren işten çıkarma giderlerinin 58 ila 68 milyon dolar arasında olması bekleniyor.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, şirketin çok hızlı büyüdüğünü itiraf etti. Popüler borsanın bu hamleleri almasının sebebi ise piyasa koşullarının değişmesi oldu.

İlginizi çekebilir: Litecoin Yarılanması Geliyor: Yarılanma Öncesi Fiyat Hareketliliğinin Geçmişi Nedir?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir