Avrupa Birliği (AB), Kişisel Kripto Cüzdanlarını Yasaklamayacak

Avrupa Birliği (AB), Kişisel Kripto Cüzdanlarını Yasaklamayacak
Avrupa Birliği (AB), Kişisel Kripto Cüzdanlarını Yasaklamayacak
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avrupa Birliği’nin (AB), kişisel kripto para cüzdanlarını yasaklamaya yönelik adımları kripto camiasında çok konuşuluyordu. Ancak son gelişmelere göre AB, kripto cüzdanlarını yasaklamadan kaçınıyor. Ancak bu cüzdanlara işlem limitleri getirmeye odaklanıyor.

Kripto para birimlerine yönelik düzenlemeler dünya çapında inceleniyor. Özellikle FTX ve Alameda gibi şirketlerin iflasları, tüm kripto para birimi yatırımcılarını olumsuz etkiledi.

Bahsi geçen olumsuz gelişmeler amansız bir rallinin ardından geldi. Başta ABD’li düzenleyiciler olmak üzere birçok sektörü kontrol eden yetkililer ilk adımı attı.

Bu bağlamda, Avrupa Birliği, kripto para düzenlemesi kapsamında kişisel kripto para cüzdanlarının yasaklanmasına karşı çıktı.

Avrupa Birliği Kişisel Kripto Cüzdanlarına Doğru İlerliyor

Avrupa Birliği (AB), kişisel kripto para cüzdanlarını artık yasaklamayacağını duyurdu. Bu düzenleme, kara para aklama ve kripto para birimi düzenlemesinin bir parçası olarak nitelendiriliyor. Ancak AB, bu kişisel kripto cüzdanlarının işlem kısıtlamalarına tabi olması gerektiğine inanıyor.

Avrupa parlamento yetkilileri, kripto para saklama dışı hizmetlerin doğrudan yasaklanmaması gerektiğine inandıktan sonra, kişisel kripto cüzdanları ve kişisel kripto adresleri bir kez daha tartışma konusu oldu.

İşlem kısıtlamalarına ilişkin tartışma, Avrupa Parlamentosu’nun kara para aklamayı önleme incelemesinin son versiyonunun “kendi kendine barındırılan cüzdanlardan” “kendi kendine barındırılan adreslere” doğru değişmesine yol açtı.

Ek olarak, kişisel kripto cüzdanları, sahibinin belirlenememesi halinde 1.000 sterlin (1.070 dolar) işlem sınırına tabi olacak.

İlginizi çekebilir: FSB Başkanı Stablecoin’lerin Birçoğunun Yasal Olarak Yetersiz Kaldığını Söyledi

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir