FSB Başkanı Stablecoin’lerin Birçoğunun Yasal Olarak Yetersiz Kaldığını Söyledi

FSB Başkanı Stablecoin'lerin Birçoğunun Yasal Olarak Yetersiz Kaldığını Söyledi
FSB Başkanı Stablecoin'lerin Birçoğunun Yasal Olarak Yetersiz Kaldığını Söyledi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FSB başkanı, birçok stablecoin’in yasal açıdan yetersiz olduğuna inanıyor. BIS ile ilişkili kurum, kripto para birimlerinin düzenlenmesine ilişkin önerilerde bulundu. Aktarılan bilgilere göre FSB, Temmuz 2023’te sektör denetim önerileri yayınlamayı planlıyor.

FSB, Temmuz 2023’te Kripto Para Piyasası Gözetim Önerilerini Yayınlayacak

Kripto endüstrisi için en karanlık yıl 2022 oldu. Bu da endüstrinin daha ciddi bir şekilde düzenlenmesi gerektiğini gösteriyor.

Piyasa hala tam olarak toparlanmadı. Bu süreçte Finansal İstikrar Kurulu’ndan (FSB) önemli bir açıklama geldi. FSB’nin Temmuz 2023’te Küresel Kripto Varlık Denetimi için denetim tavsiyelerini yayınlayacağı ifade edildi.

FSB tarafından 16 Şubat’ta yayınlanan bir rapor, finans kurumları arasında DeFi’ye artan ilginin olduğunu tespit etti. FSB başkanı Knott, raporun tavsiyelerinin bazı stablecoin’ler için kötü olabileceğine dikkat çekti.

FSB Başkanı Knott, 20 Şubat‘ta G20 maliye bakanları ve merkez bankacılarına yazdığı bir mektupta, FSB’nin finansal istikrarı tehdit edebilecek faktörleri nasıl ele alacağını paylaştı.

Kripto varlıkları ve DeFi, FSB’nin listesinde üst sıralarda yer alıyor. Ek olarak bir grup G20 bakanı ve bankacının 24-25 Şubat tarihlerinde Hindistan’ın Bangalore kentinde bir araya geleceği belirtildi.

Knott, FSB’nin 2023’te kripto para birimleri için düzenleyici çerçeveyi tamamlamak için çok çalıştığını söyledi. FSB, G20 tarafından oluşturulan Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) için bir danışma organı olarak faaliyet gösteriyor.

İlginizi çekebilir: LG Electronics, NFT Alanında Atılımlar Yapmaya Devam Ediyor

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir