FTX Japan, Para Çekimleri İçin Tarih Verdi

FTX Japan, Para Çekimleri İçin Tarih Verdi
FTX Japan, Para Çekimleri İçin Tarih Verdi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz aylarda iflas bayrağını çeken FTX kripto para borsası piyasayı derinden sarsmıştı. Borsanın Japonya şubesine yönelik önemli bir gelişme yaşandı. FTX Japonya’nın para çekme işlemlerine izin vereceğini açıklamasının ardından bir para çekme tarihi belirlendi.

FTX borsasının Bölüm 11 iflas başvurusunda  Japon şubesi, kullanıcıların para çekmesine izin verdi. Aktarılan bilgilere göre durdurulan işlemlerin daha sonra devam ettirilmesine karar verildi.

FTX Japonya kullanıcıları 21 Şubat’ta para çekebilir

FTX, geçtiğimiz yıl içinde bazı yan kuruluşlarında iflas başvurusunda bulunduktan sonra, en tuhaf konu kullanıcı fonları oldu. Borsa dünyanın en büyük 2. Kripto para platformu olarak nitelendiriliyordu.

Şirketin iflas başvurusunda bulunan bazı yan kuruluşları, müşterilerine paralarını çekme seçeneği sunuyordu. Bunlardan biri FTX Japonya idi.

Şirket Pazartesi günü FTX Japonya’nın yerel saatle 21 Şubat öğleden sonra ulusal para ve kripto para çekme hizmetlerine yeniden başlayacağını duyurdu.

Bahsi geçen açıklama, borsanın kullanıcılarına bir nebze de olsa rahat nefes aldırdı. Duyuru, varlıkları çoğunlukla yerel Japon yasalarıyla korunan borsa tarafından Aralık ayında verilen bir sözü yerine getiriyor.

Şirketin açıklaması şöyle:

“Müşterilerden gelen çok sayıda talep nedeniyle para çekme işleminin tamamlanması biraz zaman alabilir. Diğer FTX Japonya hizmetlerinin yeniden başladığını en kısa sürede duyuracağız.”

Japon borsası, FTX’in ABD’de bir bütün olarak iflas başvurusunda bulunmasından sadece birkaç gün önce, 8 Kasım’da platformunu kapattı.

İlginizi çekebilir: LG Electronics, NFT Alanında Atılımlar Yapmaya Devam Ediyor

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir