BaFin, Kripto Sektörünün Küresel Olarak Düzenlenmesi Çağrısında Bulundu

Almanya’nın finansal piyasa düzenleyicisi kripto para endüstrisinin küresel çapta düzenlenmesi çağrısında bulundu. İşte tüm detaylar...

BaFin, Kripto Sektörünün Küresel Olarak Düzenlenmesi Çağrısında Bulundu
BaFin, Kripto Sektörünün Küresel Olarak Düzenlenmesi Çağrısında Bulundu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Almanya’nın finansal piyasa düzenleyicisi, kripto sektörünün küresel olarak düzenlenmesini önerdi. Bu, yatırımcıların korunmasını ve finansal istikrarın korunmasını sağlayacak.

Almanya, Kripto Endüstrisinin Küresel Çapta Düzenlenmesini İstiyor

FTX borsasının sektörü derinden etkileyen çöküşünden sonra ülkeler yasa çalışmalarını hızlandırmış oldu. Hem kripto şirketleri, hem de bu şirketlerle iş birliği yapan firmalar mali sorunlar yaşamaya başlamıştı.

FTX krizi sonrası birçok ülkeden düzenleme haberleri gelirken, Almanya da bu listeye dahil oldu. Bu kapsamda, Almanya Hükümeti, kripto şirketleri ve bu şirketlerle iş birliği yapanların daha düzenli bir şekilde işlerini yürütmeleri için gerekli önlemleri almaya başladı.

BaFin’in Başkanı Mark Branson “sektörün yetişkinler için bir oyun alanı olarak büyümesine izin verecek” bir yaklaşımın yanlış taktik olduğunu söyledi. BaFin, Almanya’nın finansal piyasa düzenleyicisi olarak faaliyet gösteriyor.

Branson, Salı akşamı Frankfurt’ta gazetecilere konuştu ve “Kendi kendini yöneten dünyayı gördük. İşe yaramayacak” ifadelerini kullandı.

Branson, FTX şirketinin kurucusu Sam Bankman-Fried için yapılan suçlamalardan saatler sonra konuştu. ABD savcılarının kripto para borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried‘i milyarlarca doları zimmetine geçirmek ve Amerika’nın potansiyel olarak en büyük mali dolandırıcılıklarından biri olarak tanımlanan kampanya yasalarını ihlal etmekle suçlamasından saatler sonra açıklama yaptı.

Richard Branson, kripto kışını bir kripto baharının takip edebileceğini ancak gelişmekte olan endüstrinin muhtemelen geleneksel finansla daha fazla bağlantıya sahip olacağını ve bunun da düzenleme ihtiyacını daha da artıracağını belirtti.

Almanya, kripto para alanındaki düzenlemelere önem veriyor. Bu alanda atılacak adımların ve gerçekleştirilecek düzenlemelerin önemini vurguluyor. O nedenle BaFin’de küresel çapta kripto para sektörünün düzenlenmesi gerektiğinin altını çiziyor. Ülkenin kripto alanındaki düzenlemelerini hep birlikte göreceğiz.

İlginizi çekebilir: FC Barcelona, Yeni Ortaklığını Duyurdu!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir