Beyaz Saray, FTC CEO’sunun Bağışıyla İlgili Sessizliğini Koruyor

Başkan Joe Biden'a FTX CEO'sundan gelen bağışlarla ilgili olarak Beyaz Saray sessizliğini koruyor. Detaylar haberimizde...

Beyaz Saray, FTC CEO'sunun Bağışıyla İlgili Sessizliğini Koruyor
Beyaz Saray, FTC CEO'sunun Bağışıyla İlgili Sessizliğini Koruyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beyaz Saray’da, Başkan Joe Biden‘a SBF’den gelen siyasi bağışlarla ilgili olarak bir sessizlik hâkim. Yönetim konusunda verilen tepkiler genellikle sessiz kalmaktan ibaret.

FTX’in Kurucusu Sam Bankman-Fried, 2022 ara seçimlerinde en büyük bireysel bağışçılardan birisi olarak kaydedildi ve adaylarına 36.8 milyon dolarlık bağışlar yaptı. Bu bağışlar, döngüdeki ikinci en büyük Demokrat parti bağışçısı olarak Bankman-Fried’in adını tarihe geçirdi.

Bankman-Fried’in açık kayıtlarına göre, Cumhuriyetçilere ara dönemlerde 240 bin doların biraz üzerinde para gönderdiği ortaya çıktı. 16 Kasım’da kripto para birimi vlogger’ı Tiffany Fong ile yaptığı röportajda ise her iki tarafa yapılan kara para bağışlarının yaklaşık olarak aynı miktarda olduğunu itiraf etti. Bu durum, muhtemel olan kara para bağışlarına ilişkin araştırmaların gerçekleri ortaya çıkarmasına destek olacaktır.

Siyasi bağış alan Sam Bankman-Fried ve diğer FTX yöneticileri, iflas işlemleri nedeniyle bağışların geçersiz ilan edildiği herhangi bir durumda iflas yöneticisine geri ödeme yapmak zorunda kalabilir.

Beyaz Saray sözcüsü Karine Jean-Pierre, gündeme getirilen soruyla ilgili olarak, Başkan Joe Biden’ın Super PAC (SBF)’den gelen 5.2 milyon dolarlık siyasi bağışları iade etmeyi planlayıp planlamadığını geçiştirdi.

Associated Press muhabiri Zeke Miller, 13 Aralık‘ta düzenlediği basın toplantısında başkana bağışlarını iade edip etmeyeceğini sordu.

Jean-Pierre, söyleyeceklerinin bir sınırı olduğunu belirterek, Joe Biden‘ın da üyesi olduğu ABD Demokrat Partisi’nin yönetim organı olan Demokratik Ulusal Komite’ye (DNC) atıfta bulundu.

Geçtiğimiz haftalarda batan FTX borsası ve eski CEO’suyla ilgili iddialar günden güne artıyor. Ayrıca eski CEO’nun tutuklandığını da belirtmek isteriz. Aktarılan bilgilere göre mahkeme kefalet bedeli talebini reddetti.

İlginizi çekebilir: Evertas, A Serisi Finansman Turunda 14 Milyon Dolarlık Fon Topladı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir