Birleşik Krallık, Kripto Para Endüstrisini Düzenlemeyi Planlıyor

Birleşik Krallık, Kripto Para Endüstrisini Düzenlemeyi Planlıyor
Birleşik Krallık, Kripto Para Endüstrisini Düzenlemeyi Planlıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere, geçen yıl FTX ve Terra krizlerinin ardından kripto endüstrisini düzenleme planlarını açıkladı. Kripto endüstrisi, milyonlarca yatırımcının akın ettiği ve benimseme oranlarının yükseldiği bir yıl geçirdi.

Ancak geçtiğimiz yıl boyunca, kripto endüstrisi de FTX ve Terra krizleri nedeniyle birçok korkunç senaryoyla karşı karşıya kaldı.

Daha fazla düzenleme ve izlemeye ihtiyaç olduğu için ülkeler de seferber oldu. Birleşik Krallık, kripto endüstrisini düzenleme ve kötü aktörlerle mücadele etme planlarını resmen açıkladı.

Birleşik Krallık, Düzenleme Planlarını Devreye Sokabilir

Birleşik Krallık, kripto dostu Başbakan Rishi Sunak eşliğinde kripto endüstrisini düzenlemek amacıyla harekete geçti.

Birleşik Krallık hükümeti, geçtiğimiz yıl yaşanan FTX krizine katkıda bulunan iş uygulamalarını ve aktörlerini engellemek istiyor. Başbakan Rishi Sunak’ın kripto dostu bir tavır alması ve sektöre yeşil ışık yakması da önemli bir etmen oldu.

Geçtiğimiz gün başlatılan geniş çaplı istişarelerde hükümet, kripto varlık kuruluşlarını düzenlenmesi ve geleneksel finans firmalarındaki düzenlemeler ile uyumlu hale getirmeyi amaçlayan birçok öneride bulundu.

Geçtiğimiz yıl birçok kripto kredi kuruluşunun çökmesi, bu konu üzerinde yeterli tespitlerin yapılmadığını ortaya koydu. Birleşik Krallık, kripto kredilerini içeren davalarla ilgilenmeye odaklanmıştır.

Maliye Bakanı Andrew Griffith şunları söyledi:

“Ekonomiyi büyütme, teknolojik değişim ve yeniliği sağlama taahhüdümüzde kararlı kalıyoruz. Buna kripto varlık teknolojisi de dahildir. Ancak sağlam, şeffaf ve adil standartlar sağlayarak bu yeni teknolojiyi benimseyen tüketicileri de korumalıyız.”

İlginizi çekebilir: Pfizer Ventures, VitaDAO’yu destekleyen şirketler arasında yer aldı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir