Brezilya ve Arjantin, Yeni Bir Para Birimi Arayışında

Brezilya ve Arjantin, Yeni Bir Para Birimi Arayışında
Brezilya ve Arjantin, Yeni Bir Para Birimi Arayışında
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Brezilya ve Arjantin, ikili ticarette dolara olan bağımlılıklarını azaltmak için yeni bir para birimi arıyor.

Küresel jeopolitik dinamikler değiştikçe ve ABD borcu arttıkça, dünyanın dört bir yanındaki ülkeler ABD doları dışındaki para birimlerini arıyor ve bunlarla ticaret yapıyor. Uzmanlar, Bitcoin’in uzun vadede doğru çözüm olduğunu söylüyor.

Brezilya ve Arjantin ortak para birimine hazırlanıyor

Brezilya ve Arjantin ortak para birimi üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Bu hafta Buenos Aires’te yapılacak bir zirvede, Güney Amerika’nın en büyük iki ekonomisi gelecekle ilgili planlarını tartışacaklar.

Kaynaklara göre, iki ülke arasındaki ticareti ve güveni artırmak ve dolara bağımlılığı azaltmak için odak noktası yeni para birimini kullanmak olacak. Arjantin Ekonomi Bakanı Sergio Massa Financial Times’a şunları söyledi:

“Mali konulardan ekonominin büyüklüğüne ve merkez bankalarının rolüne kadar her şeyi içeren ortak bir para birimi için gerekli parametreleri incelemeye başlama kararı alınacak. Ticaret entegrasyonu için mekanizmalar üzerinde çalışılacak. Yanlış beklentiler yaratmak istemiyorum. Bu Latin Amerika’nın kat etmesi gereken uzun bir yolun ilk adımıdır.”

Bitcoin, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar artan küresel borç ve azalan ekonomik çıktı nedeniyle itibari para birimini terk ederken ivme kazanıyor. Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Bitcoin’e geçmenin doğru seçim olabileceğini öne sürdü.

İlginizi çekebilir: BAE Dış Ticaret Bakanı Thani Al-Zeyoudi, Kripto Para Konusunda İyimser

2
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir