Çin, Ulusal Blockchain Teknolojisi İnovasyon Merkezi İçin Çalışmalara Başlıyor

Çin, Ulusal Blockchain Teknolojisi İnovasyon Merkezi İçin Çalışmalara Başlıyor
Çin, Ulusal Blockchain Teknolojisi İnovasyon Merkezi İçin Çalışmalara Başlıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin ulusal bir blockchain teknolojisi inovasyon merkezi girişimi başlattığını ifade etti. Bahsi geçen çalışmalar ilk olarak Şubat ayında duyurulmuştu.

Yetkililerden gelen açıklamalara göre ülke, 10 Mayıs‘ta başkenti Pekin’de resmen faaliyete başladı. Merkez, Çin’de blockchain teknolojisi geliştirmek için üniversiteler, düşünce kuruluşları ve blockchain şirketleriyle birlikte çalışacak.

Tüm bunların yanında kurum, dağıtılmış defter teknolojisi alanında 500.000‘den fazla profesyonel yetiştirmeyi umuyor.

Çin dijital ekonomiyi keşfetmeye devam ediyor

Yeni merkezin liderliğindeki Beijing Blockchain ve Edge Computing Academy, blockchain merkezlerinin gelişimini desteklemek için ChainMaker blockchain’i geliştirdi.

ChainMaker, China Construction Bank ve China Unicom gibi devler de dahil olmak üzere çoğunluğu devlete ait 50 ticari kuruluştan oluşan bir grup tarafından destekleniyor.

Ülkedeki yerel medya kuruluşları, merkezin süper büyük blok zinciri bilgi işlem gücü kümelerinin inşasını hızlandıracağını bildirdi.

Beihang Üniversitesi Matematiksel Sistemler Bilimi Bölümü’nde profesör olan Zheng Zhiming, merkezin misyonunun çeşitli blockchain kullanım durumlarını tek bir uyumlu ağa bağlamak olduğunu söyledi.

Ayrıca “Blockchain uygulama platformunu bağlayarak ve uygulama ekolojisini entegre ederek, blockchain’in yenilik yeteneği ve temel rekabet gücü büyük ölçüde geliştirilecek” ifadelerini kullandı.

Kripto para birimleri üzerindeki baskı devam ederken, Çin hükümeti dijital ekonominin potansiyelini aktif olarak keşfetmeye devam ediyor.

Ülkede faaliyet gösteren şirketler, Amerika Birleşik Devletleri’nden ithal edilen tek tip yüksek teknoloji donanıma olan bağımlılığının üstesinden gelmek için zayıf yarı iletkenleri ve yongaları birleştirerek yapay zeka geliştirmeye çalışıyor.

Çin ayrıca bir merkez bankası dijital para birimi üzerinde çalışıyor. Aslında bu çalışmalar uzun süredir yapılıyordu. Ülke, Nisan ayında dijital yuan kullanımını sınır ötesi ticarete genişleteceğini duyurdu.

İlginizi çekebilir: Binance, Standart İşlem Statüsünde Yer Alan Birçok Coin’i İnovasyon Bölgesine Düşürdü

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir