ABD’li Milletvekilleri, App Store’un Blockchain İnovasyonuna Sert Çıkış Yaptı

ABD'li Milletvekilleri, App Store’un Blockchain İnovasyonuna Sert Çıkış Yaptı
ABD'li Milletvekilleri, App Store’un Blockchain İnovasyonuna Sert Çıkış Yaptı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’li milletvekilleri, Apple’ın blockchain hizmetleriyle ilgili endişelerini dile getirdi. Gus Bilirakis ve Jan Schakowsky isimli iki temsilci, Apple CEO’su Tim Cook’a şirketin App Store yönergeleri hakkında bir mektup gönderdi.

Mektupta, blockchain teknolojisi ve NFT (Non-Fungible Token) gibi konular üzerinde durarak görüşlerini belirttiler.

ABD’li milletvekilleri endişelerini dile getirdi

Özellikle, Axie Infinity gibi kripto uygulamalarına atıfta bulunarak, milletvekilleri Apple’ın App Store yönergelerini kripto uygulamalarını engellemek ve gelir elde etmek amacıyla kullandığını ifade etti.

Milletvekilleri, Apple’ın bu politikalarının ABD’nin gelişmekte olan teknolojilerdeki liderliğine zarar verebileceği konusundaki endişelerini paylaştı.

Veri ve Ticaret Alt Komitesi Başkanı ve Kıdemli Üyesi, Apple’ın uygulama mağazasını rakiplere karşı bir silah olarak kullanma ihtimalinden duyulan rahatsızlığı dile getirdi.

Bu gelişmeler, ABD Senatosu’nun kripto ile ilgili bir yasayı onaylamasının ardından gelmişti.

ABD’li milletvekilleri, mektupta Apple CEO’su Tim Cook’a yöneltilen sorular arasında App Store’un blockchain teknolojisiyle bağlantılı hizmetleri engelleyip engellemediği ve bu konudaki politikalarıyla ilgili net bilgiler talep etti.

Özellikle, blockchain teknolojisi ve kripto uygulamalarının giderek önem kazandığı günümüzde, App Store’un bu alandaki tutumu ve politikaları endüstri için kritik bir konu haline gelmişti.

Temsilciler, örnek olarak Axie Infinity’yi göstererek, Apple’ın kripto uygulamalarından hem kâr elde etmek hem de bu uygulamaların kullanıcı deneyimini kısıtlamak amacıyla App Store yönergelerini kullanma iddialarını eleştirdi.

Bu durumun, Apple’ın rakip uygulamalara karşı rekabet avantajı sağlamak amacıyla App Store’un gücünü kötüye kullanmasından kaynaklandığına dikkat çektiler.

İlginizi çekebilir: ABD Savcıları, Sam Bankman-Fried’ın Yasadışı Kampanyalarını Hedef Aldı!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir