Do Kwon, Seyahat Belgelerinde Sahtecilik Yaptığı İddialarını Reddetti

Do Kwon, Seyahat Belgelerinde Sahtecilik Yaptığı İddialarını Reddetti
Do Kwon, Seyahat Belgelerinde Sahtecilik Yaptığı İddialarını Reddetti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2023 yılının en çok konuşulan kripto olaylarından biri şüphesiz Terra kurucusu Do Kwon oldu. Son günlerde kurucu ismin seyahat belgelerinde sahtecilik yaptığı iddia ediliyordu.

Do Kwon, sahtecilik yaptığını ve Europe Now partisi lideri Mirojko Spajiç ile mali bağları olduğunu yalanladı.

Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon, Karadağ’daki mahkemede seyahat ettiği pasaportun sahte olduğunu bilmediğini ifade etti.

Do Kwon, iddialara yönelik açıklamasında Çin merkezli acenteyi suçladı. Güney Kore’nin Segye Ilbo haber ajansı 17 Haziran’da Kwon’un Karadağ’daki bir mahkemeye sahte pasaportu üçüncü taraf bir ajan aracılığıyla aldığını söylediğini bildirdi.

Milojko Spajic Söz Konusu iddiaları yalanladı

Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kosta Rika pasaportumu bir arkadaşımın tavsiye ettiği bir Singapur acentesinden, Belçika pasaportumu başka bir acente aracılığıyla aldım”

Do Kwon ayrıca uzun yıllardır Kosta Rika pasaportuyla seyahat ettiğini, bu nedenle pasaportun gerçekliğinden şüphe etmek için hiçbir neden olmadığını söyledi.

Savcılar, Kwon’a pasaportunu hangi kurumdan aldığının ayrıntılarını sordu, ancak tam olarak hatırlamadığını ve sadece ajansın adının Çince olduğunu bildiğini ekledi.

Terra kurucusu sadece seyahat belgelerinde sahtecilik iddialarını reddetmekle kalmadı, aynı zamanda Karadağ eski maliye bakanı ve Europa Now partisinin şu anki lideri Milojko Spajic’e mali bağışta bulunduğunu da yalanladı.

İlginizi çekebilir: SEC ve Binance US, Müşteri Varlıkları Konusunda Uzlaştı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir