SEC ve Binance US, Müşteri Varlıkları Konusunda Uzlaştı

SEC ve Binance US, Müşteri Varlıkları Konusunda Uzlaştı
SEC ve Binance US, Müşteri Varlıkları Konusunda Uzlaştı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SEC ve Binance US arasında yaşanan gelişmeler son dönemlerde oldukça fazla konuşuluyordu. Ancak popüler borsa ve SEC hakkında önemli bir uzlaşma duyurusu geldi.

Aktarılan bilgilere göre SEC ve Binance US müşteri varlıkları üzerinde bir anlaşmaya vardı. Son zamanlarda SEC, Binance’in ABD varlıklarını dondurdu ve müşteri fonlarını korumak için dava açtı.

Davaya karşı çıkan Binance US, uzlaşma talebinde bulundu. Son gelişme, önceki gün geç saatlerde Binance’ten bir duyuru gelmesiyle yaşandı.

Önde gelen kripto para borsası Binance, Binance ABD ile SEC arasında bir anlaşmaya varıldığını duyurdu. Bu anlaşma uyarınca, Binance’in artık Binance’in ABD varlıklarında herhangi bir menfaati olmayacak.

Binance US ve SEC Dosya Uzlaşması Mahkemede

Binance ABD ile SEC arasındaki uzlaşma, mahkeme onayı gerektiriyor ve resmi sürecin mahkemede görüleceği ifade ediliyor.

Daha önce SEC, Binance.US’nin denizaşırı varlıkları devredebileceği konusundaki endişelerini dile getirmişti.

Düzenleyici kurumlar ABD merkezli borsa varlıklarının dondurulması çağrısında bulundu. Ancak Binance’in ABD’li avukatları uzlaşma istedi.

SEC, Binance ABD konusunda uzlaşmacı bir tavır aldı. SEC ile Binance US arasındaki anlaşmaya göre, Binance Holdings çalışanları artık Binance US varlıklarına erişemeyecek.

Bu nedenle, küresel borsalar ile ABD merkezli borsalar arasında açık bir fark var. Binance ABD varlıkları, küresel borsa çalışanlarının erişemeyeceği cüzdanlara taşındı.

Ek olarak Binance US, önümüzdeki haftalarda ayrıntılı işletim maliyetlerini SEC’e bildirmeyi planlıyor. Bölge Mahkemesi Yargıcı Amy Berman-Jackson, taraflara bir yasaklama değil, ortak bir zemin olması gerektiğini söyledi.

İlginizi çekebilir: Coinbase, Block’un Bitcoin Cüzdanı Bitkey İle Küresel Bir Ortaklık Kurduğunu Duyurdu

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir