Elektrikli Araç Devi Tesla, İkinci Çeyrek Raporunu Yayımladı

Elektrikli Araç Devi Tesla, İkinci Çeyrek Raporunu Yayımladı
Elektrikli Araç Devi Tesla, İkinci Çeyrek Raporunu Yayımladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küresel çapta elektrikli otomobil denildiğinde ilk akla gelen markalardan biri şüphesiz Tesla oluyor. Önde gelen şirkete dair önemli bir gelişme yaşandı.

Twitter’ın patronu Elon Musk, son dönemlerde elektrikli otomobil şirketi Tesla ile kripto para endüstrisinde öne çıkıyor.

Tesla ikinci çeyrek raporunu yayınladı. Şirketin elindeki BTC’leri satıp satmadığı merak ediliyordu. Rapora göre Tesla Bitcoin’lerini satmadı.

Güncel verilere göre Tesla’nın satışları beklentileri aştı. Karlılık göstergelerinde de gerileme yaşandı.

Analistlerin Beklediğinden Daha Yüksek

Ünlü milyarder Elon Musk’ın elektrikli otomobil şirketi Tesla, işletme marjının art arda üçüncü çeyrekte düştüğünü ifade etti.

Şirketin ikinci çeyrek faaliyet kar marjı %9,6 olarak gerçekleşti. Bu gelişmelere rağmen Tesla’nın satışları analistlerin beklediğinden daha yüksek bir seviyeye ulaştı.

Şirketin ikinci çeyrek karı, bazı kalemler hariç, hisse başına 91 sent oldu. Wall Street hisse başına 81 cent kar öngörüyor.

Hissedarlara yazdığı bir mektupta Tesla, şirketin gelirinin G oranına göre 24,9 milyar dolar arttığını bildirdi. Analistler 24,5 milyar dolarlık satış bekliyorlardı.

Bu yılın başlarında Tesla, araba alımlarını teşvik etmek için indirimler teklif etti. Şirketin politikası başarılı oldu ve 466.140 adet satışla yeni bir rekor kırdı.

İlginizi çekebilir: Binance, Arjantin Futbol Federasyonu (AFA) ile Ortaklığını Sonlandırdı

2
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir