Binance, Arjantin Futbol Federasyonu (AFA) ile Ortaklığını Sonlandırdı

Binance, Arjantin Futbol Federasyonu (AFA) ile Ortaklığını Sonlandırdı
Binance, Arjantin Futbol Federasyonu (AFA) ile Ortaklığını Sonlandırdı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance, küresel çapta en büyük kripto para borsalarından biri olarak faaliyet gösteriyor. Köklü borsa daha önce Arjantin Futbol Federasyonu (AFA) ile beş yıllık ortaklık imzalamıştı. Ancak ortaklığa dair önemli bir gelişme yaşandı.

Aktarılan bilgilere göre popüler kripto para borsası Arjantin Futbol Federasyonu (AFA) ile ortaklığını sonlandırdı. Gerekçe olarak ise sözleşme ihlali gösterildi.

2023 senesinde en çok karşımıza çıkan borsalardan biri şüphesiz Binance oldu. Artık sık sık borsaya dair önemli gelişmeler görüyoruz.

Özellikle geçtiğimiz haftalarda dünya şampiyonu Arjantin futbol takımıyla beş yıllık bir sözleşme imzalaması basında geniş yankı uyandırmıştı.

Popüler kripto para borsası, Ocak 2022’de bir anlaşmayla Arjantin’in güçlü milli futbol takımının ana sponsoru ve ulusal futbol liginin isim sponsoru oldu.

Ancak hiç beklenmedik bir gelişme yaşandı. Binance ve AFA ortaklığı sözleşme ihali gerekçesiyle sonlandırıldı. Yetkililer, Arjantin futbol takımıyla yolları ayırdığını duyurdu.

“Yükümlülüklere tam olarak uyulmadı”

Arjantin Futbol Federasyonu (AFA) ile beş yıllık ortaklık imzalayan Binance, sadece 1 sene sonra bu sözleşmeyi sonlandırdı. Daha sonra ihlallere dair açıklamalarda bulundu:

“Dünya çapındaki ortaklıklarımızın sonuçlarını düzenli olarak değerlendiriyoruz ve ne yazık ki, zaman ve fırsatlar sunulmasına rağmen AFA, ticari değerlerimize ve ortaklık ilkelerimize aykırı olan sözleşmeden doğan yükümlülüklerine tam olarak uymadı.”

AFA’nın Binance ile anlaşma yapmak için fantoken platformu Socios ile olan sözleşmesini tek taraflı olarak feshetmesinin ardından taraflar arasındaki gerilim arttı.

Daha sonra Socios şirketi AFA’ya dava açtı. Şirket, 2026 senesine kadar resmi AFA tokeni ARG’nin tek sağlayıcısı olarak kaldı.

İlginizi çekebilir: Sui Blockchain’deki İşlem Sayısı 29 Milyonu Aştı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir