Thodex’in Kurucusu Faruk Fatih Özer Hapis Cezasına Çarptırıldı

Thodex'in Kurucusu Faruk Fatih Özer Hapis Cezasına Çarptırıldı
Thodex'in Kurucusu Faruk Fatih Özer Hapis Cezasına Çarptırıldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer, kaçakçılık suçundan 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Thodex, yakın zamanda iflas ettikten sonra arkasında pek çok mağdur yatırımcı bırakmıştır. Uzun süren aramalardan sonra kurucu Özer yakalanmıştı.

Thodex davasında önemli bir gelişme yaşandı. Aktarılan bilgilere göre borsanın kurucusu Faruk Fatih Özer hakkındaki kaçakçılık davasında karara varıldı. Karara göre Özer, 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

THODEX’in kurucusu Özer’e kaçakçılıktan hapis cezası

Kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer, “kaçakçılık” suçundan 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Anadolu 17. Asliye Ceza Mahkemesi’nin kararı da cezanın ertelenmesine karar verdi.

Duruşmaya tutuklu olarak katılan Faruk Fatih Özer, o dönemde şirket yetkilisi olmadığını ve şirketine kayyum atadığını iddia etti. Tüm bunların yanında beraat talebinde bulundu ve cezanın ertelenmesini talep etti.

Tutuklanan Thodex CEO’su mahkemeye gidiyor

Mahkeme, Özer’i önce vergi kanununun “kaçakçılık” suçunu düzenleyen maddesinden 18 ay hapis cezasına çarptırdı.

Ancak takdir hükmü uygulanarak ceza indirildi ve cezanın ertelenmesine karar verildi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Faruk Fatih’in soruşturma süresine ilişkin defter ve belgeleri yıllık denetimde kendisine bildirildiği halde süresi içinde ibraz etmediği iddiasıyla yargılanması isteniyor.

Thodex kurucusunun daha pek çok suçtan davası olduğu da ifade ediliyor. Yani bu ceza tek bir davayı kapsıyor.

İlginizi çekebilir: Dogecoin (DOGE) Direnç Alanını Zorluyor

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir