Yapılan Bir Araştırmaya Göre ABD’li Kripto Girişimleri Daha Çok Yatırım Alıyor

Yapılan Bir Araştırmaya Göre ABD’li Kripto Girişimleri Daha Çok Yatırım Alıyor
Yapılan Bir Araştırmaya Göre ABD’li Kripto Girişimleri Daha Çok Yatırım Alıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para alanında önemli bir araştırma yapıldı. Bu araştırma raporu ABD kripto girişimlerinin aldığı yatırımdan endüstrinin ilerlemesine kadar her şeyi kapsıyor.

Ayrıca merakla beklenen araştırma sonuçları toplumla paylaşıldı. Bahsi geçen sonuçlarda son derece önemli bulgular mevcut.

ABD Kripto Karnesi Ne Durumda?

ABD merkezli kripto para birimi girişimleri, girişim sermayesi yatırımlarının %45’ini kripto endüstrisine çekiyor.

Rapora göre, ABD düzenleyici incelemesine rağmen, kripto para şirketleri yenilik yapmaya devam ediyor ve sermaye yatırımlarının çoğu ABD kripto para şirketlerine gidiyor.

Bunu Birleşik Krallık (yüzde 7,7), Singapur (yüzde 5,7) ve Güney Kore (yüzde 5,4) dahil olmak üzere diğer ülkeler izledi.

Bununla birlikte, rapor, kripto para birimine ve blok zinciri girişimlerine yapılan öz sermaye yatırımının çeyreğe düştüğünü söyledi.

2023’ün ikinci çeyreğinde, COVID-19 salgınının başladığı 2020’nin üçüncü çeyreğinden bu yana en düşük seviye olan 720 milyon dolarlık yatırım topladığı bildirildi.

Rapor ayrıca “Web3 kategorisindeki” şirketlerin daha fazla işlem yaptığını ve “ticaret kategorisindeki” şirketlerin daha fazla para topladığını söylüyor.

Haber, SEC’in bazı ABD kripto para şirketlerine karşı son eylemiyle aynı doğrultuda geliyor.

İlginizi çekebilir: Ripple (XRP) 2023-2024 Fiyat Tahminleri

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir