Güney Kore, Kripto Para Endüstrisini Düzenleme Kararı Aldı!

Güney Kore, Kripto Para Endüstrisini Düzenleme Kararı Aldı!
Güney Kore, Kripto Para Endüstrisini Düzenleme Kararı Aldı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), Güney Kore’nin mali düzenleyicisi olarak faaliyet gösteriyor. Aktarılan bilgilere göre kurum, sektördeki şeffaflığı artırmak istiyor. Bunun için de kripto para birimiyle ilgili mali raporların ayrıntılı olarak açıklanmasını zorunlu kılıyor.

Güney Kore, kripto endüstrisine her zaman hassas yaklaşmasıyla biliniyor. Ülke, kripto sektörüne dair güvenlik faaliyetlerini hızlandırıyor.

Finansal Hizmetler Komisyonu, mali raporlarda ayrıntılı açıklama yapılmasını zorunlu kıldı ve sektörü daha şeffaf hale getirmek için önemli bir adım attı. Uzmanlara göre köklü kurumun bu kararı Güney Kore’nin kripto hizmetlerinde birçok değişiklik getirebilir.

Ocak 2024’den İtibaren Yürürlükte

Yeni düzenleme 2024 yılının Ocak ayından itibaren yürürlüğe girecek. Bunun yanı sıra kripto para ihraççılarının kripto para tokenlerinin sayısı ve özellikleri, iş modelleri ve kripto para birimlerinin satışı ve ilgili menfaatler için dahili muhasebe politikaları hakkında bilgi sağlamasını gerektirecek.

Yatırım amacıyla kripto para birimlerine sahip olan şirketlerin ayrıca tokenlerin sınıflandırılması, defter değeri ve varlıkların piyasa değeri hakkında bilgi vermeleri gerekiyor.

Şimdiye kadar, şirketlerin ihraç edilen kripto para birimlerinin müşterilere satışını hemen kâr olarak kabul edip edemeyeceği belli değildi.

Bununla birlikte, yeni yönergelere göre şirketler, kripto para birimi sahiplerine olan tüm yükümlülüklerini ödedikten sonra satışları kar olarak kabul edecek.

İlginizi çekebilir: Play to Earn ve Kripto Para İlişkisi

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir