Güney Kore merkezli KBS’den Do Kwon Hakkında Önemli İddia

Güney Kore merkezli KBS'den Do Kwon Hakkında Önemli İddia
Güney Kore merkezli KBS'den Do Kwon Hakkında Önemli İddia
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kore merkezli KBS, Terra kurucusu Do Kwon tarafından yönetildiğine inanılan bir kripto para cüzdanının 2,5 milyon dolar topladığını duyurdu.

Terra kurucusu hakkında ortaya atılan iddiaların sayısı her geçen gün artıyor. Kripto para piyasasını harap eden Terra Crisis’in etkisi günümüzde hala devam ediyor.

Son dönemlerde Terraform Labs CEO’su Do Kwon’un tutuklanması ve yargılanması birçok detayı ortaya çıkardı.

Karadağ’da tutuklanıp kefaletle serbest bırakılan Kwon aleyhinde yeni suçlamalar ve davalar sürüyor. Kefalet sonuçlarıyla ilgili anlaşmazlıklar ve Kwon’un 2,5 milyon dolar geri çekildiği söylentileri Güney Kore basınında yankı buldu.

Dokwon’un iki gün boyunca para çektiği bildirildi

Terraform Labs CEO’su Do Kwon, Karadağ’da tutuklanmasından sonra yasal süreçte mücadele ediyor. Terra kurucusu için önceki bir kefalet kararına, kefaletin düşük olduğu gerekçesiyle yerel savcılar tarafından itiraz edildi.

Güney Kore merkezli KBS, Kwon hakkında önemli bir iddiada bulundu. KBS, temyiz kararının ardından Kwon’un 2,8 milyar won (2,5 milyon $) değerinde kripto varlığını tasfiye ettiğini duyurdu.

KSB’ye göre, Kwon’un kontrolü altındaki 2,5 milyon dolarlık kripto varlığı kaybedildi. Bu varlıklar sabit paralara dönüştürüldü ve kefalet itiraz edildikten hemen sonra geri çekilebildi.

Cüzdan ek olarak dün gece 1,6 milyon dolar değerinde stablecoin çekti. KBS, cüzdanın Kwon’a ait olduğuna ve geri çekilmeye devam edebileceğine inanıyor.

İlginizi çekebilir: SBI Japan, Web3 Çalışmaları İçin Ripple ile İşini Güçlendirmeyi Hedefliyor

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir