Japonya Merkeziyetsiz Uygulamalar Alanında Atılımlara Başladı

Japonya’da Merkeziyetsiz Uygulamalar Alanında Atılımlara Başladı
Japonya’da Merkeziyetsiz Uygulamalar Alanında Atılımlara Başladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Japonya, merkezi olmayan uygulamalarda diğer ülkelerin gerisinde kaldığı için bu alanda ilerleme kaydetmek için kolları sıvadı.

Teknoloji ülkesi, bu alanda çeşitli etkinlikler düzenliyor. Bu etkinliklerde konuşmacılar ve katılımcılar merkezi olmayan finans dünyasının derinliklerine inecekler. Ayrıca bahsi geçen etkinlikler ulusal düzeyde büyük ilgi gördü.

Japonya ev sahipliği yaptığı etkinliklerle dikkat çekti

Japonya, hem hükümette hem de iş dünyasında merkezi olmayan teknolojiyi benimsemede diğer ülkelerin çok gerisinde değil.

Bununla birlikte, Japonya’nın kriptografi ve Web3 teknolojisi için düzenleyici ve politika ortamı son yıllarda hızla gelişti.

Aralık 2022’de Japonya’nın Finansal Hizmetler Kurumu, Japon borsalarındaki yabancı stablecoin’ler üzerindeki kısıtlamaları kaldırmayı planladığını duyurdu.

Bu blok zinciri ve kripto para atılımlarının arka planına karşı, dünyanın dört bir yanından endüstri oyuncuları, Fracton Ventures’ın ev sahipliğinde merkezi olmayan işletmelere (DAO’lar) odaklanan bir konferans olan DAO Tokyo 2023 için Tokyo tarihine katılacaklar.

Birçok açılış konuşmacısı, Ethereum Adlandırma Hizmeti DAO, Shibuya’nın merkezi olmayan sosyal medya platformu ve merkezi olmayan dYdX değişimlerine adanmış dYdX Vakfı dahil olmak üzere DAO ekosisteminin farklı alanlarını ele aldı.

Etkinliklere katılan konuşmacılar, kurumsal yönetişim ve karar verme için yeni bir paradigma olarak DAO’ların önemini, sanat dünyasını dönüştürme, merkezi olmayan yaratıcılığı geliştirme ve yerel işletmeleri ve sakinleri güçlendirme potansiyellerini tartıştılar.

DAO Tokyo, katılımcıların kullanıcı gizliliğine ve kontrolüne öncelik veren merkezi olmayan sistemler oluşturmanın önemini ve Web3‘ün yeni değer yaratma ve para kazanma yollarını nasıl mümkün kılacağını tartışacakları bir dizi panel tartışmasına ev sahipliği yapacak.

İlginizi çekebilir: Popüler Kripto Borsası Gemini, ABD Dışında Türev Borsası Açıyor

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir