Kripto Borsası FTX, Siyasi Bağışların Peşine Düştü

Kripto Borsası FTX
Kripto Borsası FTX
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeniden yapılandırılan kripto para borsası FTX, iflas etmeden önce yapılan siyasi bağışları toplamak için bir son tarih belirledi.

Kripto para piyasasının yönünü belirleyen FTX iflası, bir dizi yasal işlemle sonuçlandı. Şirketin iflası, alacaklılara ödemeyi düşünen milyarlarca dolar ile milyonlarca yatırımcıyı derin bir belaya soktu.

Yeniden yapılandırılan FTX, mağduriyetlerini gidermek ve borçlarını ödemek için çok çalışıyor. Bununla ilgili olarak FTX, önceki döneme ait siyasi katkıların iadesi için bir son tarih belirledi.

Borsa, siyasi bağışların iadesini talep ediyor

Yeniden yapılandırılan FTX, eski CEO Sam Bankman-Fried (SBF) döneminde yapılan siyasi katkıları iade etmeyi amaçlıyor.

FTX’in yeni yönetimi, şirketin eski yöneticilerinden gelen siyasi bağışların ay sonuna kadar ödenmesini talep etti. Süresi dolduğunda, şirket alacaklılara ödeme yapmaya ve iflas işlemlerini yürütmeye odaklandı.

Şirket avukatı Andy Dietderich’e göre şirket, nakit ve likit kripto para birimleri olarak 5 milyar doları geri alabildi.

Ancak şirketin borcu yaklaşık 9 milyar dolar. Siyasi katkılarla ilgili açıklamada,“Bu alıcılardan, 28 Şubat 2023 tarihine kadar bu tür fonları FTX Borçlularına iade etmeleri istenmektedir.” ifadesi yer alıyor.

İlginizi çekebilir: Binance, Güney Kore Merkezli Kripto Para Borsası GOPAX’ın Çoğunluk Hissesini Satın Aldı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir