Popüler Cüzdanlardan MetaMask, Kripto Ödeme Platformundan Desteğini Çekti

Elde edilen bilgilere göre MetaMask, Wyre kripto ödeme platformunun hizmetlerine verdiği desteği sonlandırıyor. Tüm detayları sizler için derledik...

Popüler Cüzdanlardan MetaMask, Kripto Ödeme Platformundan Desteğini Çekti
Popüler Cüzdanlardan MetaMask, Kripto Ödeme Platformundan Desteğini Çekti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto cüzdanı MetaMask, Wyre kripto ödeme platformu tarafından sağlanan hizmetlere desteğini sonlandırıyor. Bu karar, şirketin odak noktasındaki değişiklik ve kullanıcılara daha güvenilir hizmetler sağlama taahhüdünden kaynaklanmaktadır.

Aktarılan bilgilere göre öüşterilerinin sektördeki emsalleri gibi güvenli ödeme yapmalarını sağlamak için daha fazla fırsat aramaya devam edecekler. Şirket, yaptığı açıklama da ”Wyre’a geçmişteki destekleri için teşekkür ediyor ve gelecekteki çabalarında en iyisini diliyoruz.” Dedi.

Wyre, bir kripto ödeme firması olarak 2013 yılında San Francisco’da kurulmuş ve geçen yıl 1,5 milyar dolara yakın fiyatla ile satın alınmaya yaklaşan büyük bir şirketti. 2022 Nisan ayında, Amerika Birleşik Devletleri e-ticaret girişimi Bolt, Wyre’yi satın almayı kabul ederken, 2022’deki devasa kripto ayı piyasasının ortasında, Eylül ayında anlaşmayı iptal etmeyi tercih etti.

Ardından, Wyre çalışanlarını Ocak ayında tasfiye edeceğini ve tekliflerini sonlandıracağını iddia etti. MetaMask, firmanın faaliyetlerini durduracağını söylemesinin ardından, platformu desteklemeyi durdurdu.

Popüler Kripto Cüzdanı, Wyre Desteğini Sonlandırıyor

MetaMask, 5 Ocak’ta yaptığı Twitter açıklamasıyla, kullanıcıların kripto satın almalarına olanak tanıyan mobil toplayıcısı Wyre’yi kaldırdığını duyurdu. Bu, MetaMask kullanıcılarının, doğrudan dijital cüzdanlarını kullanarak kripto satın almalarının mümkün hale geldiği anlamına geliyor.

Wyre CEO’su Ioannis Giannaros, “Elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz, ancak herkesin önümüzdeki birkaç hafta içinde işi gevşetmemiz gerekeceği gerçeğine kendilerini hazırlamalarını istiyorum” Diye konuştu.

İlginizi çekebilir: Magic Eden, NFT Pazarındaki Güvenlik İhlali Hakkında Açıklama Yaptı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir