Ripple’ın İlk Kez Borsada İşlem görmeye Başlaması İşlem Hacminin Yükselmesine Neden Oldu

ripple
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple (XRP)’nin Bitmart borsasında listelenmesi, XRP Coin işlemlerinde bir patlamaya yol açtı. Listelemenin ardından işlem hacimleri yarım saat içinde 600.000 doları aştı.

Ripple’ın popüler borsa sitesi BitMart’ta listelenmesinden sonraki saatler içinde, yarım milyon dolardan fazla XRP işlemi kaydedildi. Bu önemli listelemenin ardından işlem hacmi hızla 600 bin doları aştı.

Bitmart şimdilik XRP/USD işlem çiftini listeledi, ancak birçok müşteriden yüksek talep görüyor.

Artan işlem hacimlerine ek olarak, listeleme temel düzeyde de olumlu oldu. Bunun nedeni, Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler Borsası (SEC) ile devam eden ve borsa listelerine önemli ölçüde zarar veren davası.

Dava sürecinde, Ripple Labs’in kripto para arzı sırasında kayıtsız menkul kıymetler sattığı iddia edildi. Bunu yaparken Ripple, BitMart da dahil olmak üzere birçok borsa tarafından listeden çıkarıldı.

Bu nedenle, birçok borsa Ripple ticaret çiftlerini tekliflerinden kaldırdı. Coinbase gibi devler bile devam eden yasal sorunları nedeniyle altcoin projesini terk etti. Sonuç olarak token ekonomisi zarar gördü – kullanıcı erişiminin kendisi zorlaştı ve fiyatlar bir süredir satış baskısı altında kaldı.

Dava sürecinin nasıl işleyeceği belirsizliğini korusa da, bugünkü liste kayda değerdir ve diğer borsaların kararlarını tersine çevirmelerine yol açabilir.

Ripple Davasındaki İlerlemeler XRP’ye Olan İlgiyi Arttırıyor!

Santiment, On-chain raporunda son 6 ayda XRP balinalarının birikimine dikkat çekti. Söz konusu raporda yer alan verilere göre, 1 milyon ila 10 milyon XRP coin’i elinde bulunduran yatırımcılar, altı aylık süre zarfında varlıklarını %25 oranında artırdı.

Bu durum, yatırımcıların düşük seviyedeyken daha fazla Ripple satın aldığını ve Ripple hesaplarının sayısının arttığını gösteriyor.

Balina cüzdanları yaklaşan bir karar beklentisiyle büyük alımlar yapıyor. Hukuk uzmanları, SEC’in “Hinman belgelerinin” davanın nasıl çözüleceğini belirlemede çok önemli olacağını söylüyor.

Ancak, davada her iki tarafın da açıkça önde olmadığı görülüyor. Kripto para birimleri için yasal bir tanımın olmaması SEC’in Ripple’a karşı elini zayıflatıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir