SEC, CoinMe’ye 4 Milyon Dolar Ceza Kesti

SEC, CoinMe’ye 4 Milyon Dolar Ceza Kesti
SEC, CoinMe’ye 4 Milyon Dolar Ceza Kesti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para endüstrisinde son günlerde sular durulmuyor. SEC, UpToken’ı sunduğu için yan kuruluşu ve CEO’su CoinMe’ye 4 milyon dolar para cezası verdi.

Bitcoin Kiosk Company, yan kuruluşu Up Global ve her iki kuruluşun CEO’ları da kayıt dışı menkul kıymetler teklif etmek ve satmakla suçlanıyor. Bu gelişme kripto para piyasasında geniş yankı uyandırdı.

SEC tarafından CoinMe’ye verilen cezalar

Bitcoin (BTC) kiosk firması Coinme, kayıt dışı bir ABD menkul kıymet arzına katıldığını iddia ettiği için yaklaşık 4 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

Coinme, bağlı kuruluşu Up Global SEZC ve her iki kuruluşun CEO’su Neil Bergquist, 2017 yılında ICO’yu “UpToken” yapmakla suçladı.

SEC, her iki tarafı da “UpToken talebi ve teklifte toplanan para miktarı hakkında yanlış ve yanıltıcı beyanlarda bulunmakla” suçladı.

SEC, Bergquist ve Up Global’i ICO sonrası açıklamalarıyla yatırımcıları yanıltmakla suçladı. Şirket daha sonra toplam 4 milyon dolar para cezası ödemeyi kabul etti.

Up Global, maliyetleri karşılamak için 3.520.000 $ ceza ödemeyi kabul etti, Aktarılan bilgilere göre Coinme 250.000 $ daha para cezası ödeyecek. Bu da toplamda 4 milyon dolara tekabül ediyor.

İlginizi çekebilir: Cameron Winklevoss, ABD’li Düzenleyicileri First Republic Bank Krizini Ele Alırken Çifte Standart Uygulamakla Suçladı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir