Tayvan, Kripto Adımları İçin Mali Denetim Komisyonu’nu Devreye Soktu

Tayvan, Kripto Adımları İçin Mali Denetim Komisyonu'nu Devreye Soktu
Tayvan, Kripto Adımları İçin Mali Denetim Komisyonu'nu Devreye Soktu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tayvan, kripto para endüstrisine yönelik önemli adımlar atmaya başladı. Ülke, kripto alanını denetleyen ana organ olmak için Mali Denetleme Komisyonu’nu (FCS) devreye soktu.

Ünlü medya kuruluşu Bloomberg’in kaynakları haberin Tayvan’ın mali düzenleyicilere yönelik hamlesine atıfta bulunduğunu söyledi.

Söz konusu haberlere göre Tayvan, mali düzenleyicisini önde gelen kripto düzenleyicisi olarak yeniden markalaştırmaya hazırlanıyor.

Tayvan, Finansal Denetleme Komisyonu’nu (FCS) kripto para borsalarının ve sanal varlıkların ana düzenleyicisi olarak ilan etmeye hazırlanıyor.

Bloomberg, Tayvan hükümeti ve FSC’nin diğer devlet kurumlarıyla birlikte çalıştığını ve somut planlar geliştirmek için sektör temsilcileriyle görüştüğünü bildirdi.

Tayvan Kripto Endüstrisini Düzenlemek İçin Harekete Geçiyor

Finansal Denetleme Komisyonu’nu (FCS), ülkenin finansal düzenleyicisi olarak faaliyet gösteriyor. Kurum, kripto para birimi endüstrisini düzenlemek ve denetlemekten sorumlu birincil organ haline getirmeyi planlıyor.

Eğer plan onaylanırsa, Tayvan ilk kez kripto para birimi endüstrisi için resmi olarak bir düzenleyici atayacak. Tayvan Merkez Haber Ajansı ayrıca FSC’nin Mart ayı sonuna kadar bir kripto para birimi düzenleyicisi ilan edilebileceğini bildirdi.

FSC Başkanı Huang Tien-mu, konuyla ilgili görüşlerini paylaştı. Huang Tien-mu, hükümetle iş birliği içinde hareket edeceğini ve kabinenin talimatlarına uyacağını söyledi. Tien-mu ayrıca sektör oyuncularıyla işbirliğine vurgu yaparak kripto para birimlerine karşı olmadığını da belirtti.

İlginizi çekebilir: Son Raporlara Göre FTX’in İflas Anında Büyük Miktarda Borcu Olduğu Ortaya Çıktı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir