Ukrayna İçin Toplanan Kripto Bağışı 70 Milyon Dolara Ulaştı

Ukrayna İçin Toplanan Kripto Bağışı 70 Milyon Dolara Ulaştı
Ukrayna İçin Toplanan Kripto Bağışı 70 Milyon Dolara Ulaştı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya ve Ukrayna savaşı dünya genelinde geniş yankı uyandırmıştı. Rusya’nın savaş ilan etmesinden sonra Ukrayna tarafında büyük oranda yardımlar geldi.

Bu yardımlar içerisinde kripto paralarda vardı. Güncel verilere göre toplanan kripto para birimi bağışları 70 milyon doları aştı.

2022 senesinde küresel çapta zorlu bir ekonomik dönem yaşandı. Hem geleneksel finan hem de dijital finans alanında skandal olaylar ardı ardına geldi.

Özellikle Rusya’nın Ukrayna’ya savaş ilan etmesi sayısız olumsuz durumu beraberinde getirdi.

Ukrayna’ya açılan bu savaşın ardından dünya genelinde ekonomi piyasaları ciddi oranda etkilendi. Savaş faaliyetlerinin başlamasıyla beraber Ukrayna’ya yardım kampanyası başlatıldı. Bu yardımların önemli bir kısmını ise kripto para birimleri oluşturuyordu.

Kripto Para Bağışları Devam Ediyor!

Kripto Para Bağışları Devam Ediyor!
Kripto Para Bağışları Devam Ediyor!

Rusya-Ukrayna savaşının başlamasıyla birlikte küresel çapta birçok sektörden Ukrayna’ya destekler gelmeye devam ediyor. Rusya’nın savaş faaliyetlerinin başlamasından bu yana Ukrayna, yaklaşık olarak 70 milyon dolar değerine kripto para yardımı toplamış oldu.

Ek olarak sadece kripto para yardımları değil, sağlık, yemek, askeri teçhizat gibi çeşitli alanlarda da yardımlar geldi.

Blockchain analiz platformu Chainanalysis’in yayınladığı verilere göre kripto para bağışlarının çoğunu Ethereum ve Bitcoin oluşturuyor. Paylaşılan verilere göre ETH bağışları yaklaşık 29 milyon dolar, BTC bağışları yaklaşık 23 milyon dolar ve Tether (USDT) bağışları ise yaklaşık 12 milyon dolar olarak kayıtlara geçti.

İlginizi çekebilir: Kripto Para Piyasasında Yaşanan Son Yükseliş Dalgasından Sonra Madencilik Zorluğu Arttı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir