Umman, Sanal Varlıklar için Düzenlemeler Geleceğini Belirtti

Umman mali piyasa düzenleyicisi Sermaye Piyasası Otoritesi (CMA)
Umman mali piyasa düzenleyicisi Sermaye Piyasası Otoritesi (CMA)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Umman mali piyasa düzenleyicisi Sermaye Piyasası Otoritesi’nden (CMA) dijital varlıklara yönelik çok konuşulacak bir adım geldi. Kurum, sanal varlıklara düzenlemeler getireceğini ifade etti.

Umman Merkez Bankası, dijital varlıklarına yönelik kritik uyarılarda bulunmaya devam ediyor. Kurum, sanal varlıklar için ayrıntılı düzenlemelerin geleceğinin altını çizdi.

CMA tarafından 14 Şubat tarihinde bir basın açıklaması yapıldı. Bu açıklamalarda sanal varlıkların gözetimi ve lisans süreçli için düzenlemeler ekleneceği dile getirildi.

CMA, Gerçekleştirilecek Düzenlemeler Hakkında Konuştu

Umman Merkez Bankası (CBO), dijital varlıklara yönelik önemli açıklamalarda bulundu ve kripto para verilerine değindi. Aktarılan bilgilere göre halkın yüzde 62‘sinin uzun vadeli yatırım, yüzde 25‘lik kısmının öğrenim amaçlı geri kalan kısmın ise günlük kripto para ticaretinde kullandığını ifade edildi.

Kurum, Ekim ayında gerçekleştirdiği açıklamada kripto paralara dair görüşünü şu sözlerle ifade etti:

“Dijital varlıklarda işlem yapan kullanıcıların dolandırıcılıklara karşı dikkatli olması gerekir. Henüz kripto para ticareti için lisans uygulamaları başlamadı. Dijital varlık faaliyetleri için banklar ve yatırımcılar temkinli ilerlemeli.”

Gelecek düzenlemeler hakkında da ipuçları veren kurum, “Dijital varlıklar ve kripto paralar, token’lar, kriptoya dair değişim hizmetleri, ICO’lar (ilk madeni para teklifi)” konularını önemle vurguladı.

İlginizi çekebilir: CleanSpark, Bitmain’den 20.000 madencilik cihazı satın aldı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir