Güney Kore Medyasından Millet Vekili Hakkında Kripto Para İddiası

Güney Kore Medyasından Millet Vekili Hakkında Kripto Para İddiası
Güney Kore Medyasından Millet Vekili Hakkında Kripto Para İddiası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kore medyası Demokrat Parti milletvekili Kim Nam-guk hakkında önemli bildiriler paylaştı. Aktarılan bilgilere göre Kim Nam-guk daha önce kripto kârlarının vergilendirilmesini ertelemeyi amaçlayan bir yasa tasarısına ortak sponsorluk yaptı.

Güney Koreli bir mali düzenleyici, muhalefet milletvekilleri tarafından yerel savcılara bir dizi kripto para birimi işlemi bildirdi. Bu da potansiyel bir çıkar çatışması nedeniyle ülke içinde öfkeye yol açtı.

Popüler kripto medya kuruluşlarından biri olan CoinDesk Korea’ya göre Güney Kore Demokratik Partisi Milletvekili Kim Nam-kuk, Şubat sonu ile Mart 2022 başı arasında 800.000 WEMIX tokenini geri çekti ve işlem Finansal Hizmetler Komisyonu’nun Mali İstihbarat Birimi’ne (FIU) bildirildi.

Varlıklarını nakde çevirmediğini iddia ediyor

Ocak-Şubat 2022 arasında millet vekilinin WEMIX serveti 6 milyar won olarak kayıtlara geçti. Rapora göre, Finansal Hizmetler Komisyonu’nun Mali İstihbarat Birimi’ne (FIU) geri çekilmeyi şüpheli bir işlem olarak sınıflandırdı ve savcılara bildirdi.

Güney Kore, Kim geri çekmeyi işleme koyduktan kısa bir süre sonra, 25 Mart 2022‘de küresel standartları belirleyen FATF seyahat kurallarını uygulamaya koydu.

Seyahat kuralları, borsaların işlemler hakkında kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri toplamasını ve belirli eşikler aşıldığında yetkililere haber vermesini gerektirir.

Rapora göre Kim, token’larını kullanmadığını ve yasayı ihlal etmediğini söyledi. Güney Kore’nin Kamu Hizmeti Davranış Kuralları, sanal varlıkların bildirilmesini gerektirmiyor. WEMIX, geçen yıl büyük bir Güney Kore borsasından çıkarıldı. WeMade, listeden çıkarmaya mahkemede itiraz etti, ancak girişim başarısız oldu.

CoinDesk Korea’ya göre, Temmuz 2021‘de millet vekili sanal varlıkların vergilendirilmesinin ertelenmesine yönelik bir hüküm içeren gelir vergisi yasasında yapılan bir değişikliğe ortak sponsor oldu.

Buna ek olarak Güney Kore, sanal para birimlerinden elde edilen gelirlerin yanı sıra sanal varlıkların devri veya kiralanmasından elde edilen gelirleri vergilendirme planlarını 2025 yılına kadar erteledi.

İlginizi çekebilir: Nijerya’nın Federal Yürütme Konseyi, Blockchain Politikasını Onayladı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir