Kripto Listeleme Platformu CoinMarketCap’in 2023’ün 1. Yarı Raporu Yayınlandı

Kripto Listeleme Platformu CoinMarketCap’in 2023’ün 1. Yarı Raporu Yayınlandı
Kripto Listeleme Platformu CoinMarketCap’in 2023’ün 1. Yarı Raporu Yayınlandı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Coinmarketcap, dünyanın en büyük kripto para listeme platformlarından biri olarak faaliyet gösteriyor. Başarılı veri sağlayıcısının 2023‘ün 1. yarı raporu yayınlandı.

2023 senesinin ilk yarısına ait kripto piyasası analiz raporu paylaşıldı. Popüler listeleme platformu ikinci çeyreğin ilk çeyreğe göre güçlü bir piyasa anlatısının olmaması gibi faktörlerle kayıp çeyrek olarak nitelendirildi. İlgili rapora göre çeşitli alanlarda güçlü bir büyüme mevcut.

Kripto para endüstrisindeki veriler dikkat çekiyor

Yayınlanan raporlara göre 2023 yılının ilk çeyreğinde lider kripto para birimi Bitcoin ve diğer varlıklarda olumlu gelişmeler yaşandı.

Piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olan BTC’nin fiyatı ikiye katlanarak 30.014 Dolara çıktı.

Arbitrum ve Sıfır Bilgi Kanıtları Gibi Kademe 2 Ölçeklendirme Çözümlerinin Yükselişi

Buna ek olarak, ilk çeyrek, ürün güncellemeleri ve NFT Market Blur Token’ın çıkarılmasıyla birlikte güçlü bir NFT pazarı gösterdi.

Coinmarketcap ayrıca ikinci çeyrekte “oyunu değiştiren hiçbir gelişme olmadığını” söyledi. Bu çeyreğin kripto para sezonu olduğunu ve yeni BRC-20 token standardının popülerlik kazandığını öne süren trendlere rağmen CoinMarketCap, ikinci çeyreğin ilk çeyrekle aynı düzeyde heyecan yaratmadığını iddia etti.

Yine de veri şirketi, ikinci çeyrekte bazı olumlu gelişmeler olduğunu söyledi. Bunlar, tarafsız kabul edilen 52 puanla kripto pazarlarındaki genel duyarlılığı göstermek için tasarlanmış bir gösterge olan Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi’ni içeriyor.

Bu sonuç, yılın başındaki 32 puana göre önemli bir iyileşme olup, piyasa kaygısına işaret ediyor.

İlginizi çekebilir: Binance, Arjantin Futbol Federasyonu (AFA) ile Ortaklığını Sonlandırdı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir