Kripto Risk Sermayesi Yatırımları Bir Yılda %70’lik Keskin Bir Düşüş Yaşadı

Kripto Risk Sermayesi Yatırımları Bir Yılda %70'lik Keskin Bir Düşüş Yaşadı
Kripto Risk Sermayesi Yatırımları Bir Yılda %70'lik Keskin Bir Düşüş Yaşadı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para alanında önemli bir veri paylaşıldı. Aktarılan bilgilere göre risk sermayesi yatırımı bir yılda yüzde 70 düştü.

Kripto veri sağlayıcısı RootData, önemli bilgileri gün yüzüne çıkardı. Şirket, kripto para firmalarının risk sermayesi yatırımının geçen yıl keskin bir şekilde düştüğünü ifade etti.

Yani özetle kurumsal risk sermayesi yatırımı yalnızca bir yılda %70 düştü. 2022 yılının Haziran ayında risk sermayesi yatırımı 149 turda 1.81 milyar dolar toplmıştı.

Fakat bu yılın aynı tarihinde durum değişti. 2023 yılının Haziran ayında 520 milyon dolarlık girişim sermayesi olan 83 proje tespit edildi.

Kripto para risk sermayesine yatırım düşüyor

Kripto projeleri için başlangıç ​​katılımı ve finansman turları bir yıl içinde önemli ölçüde gerileme yaşadı.

2023 senesinde sadece 83 proje katıldı ve tahsis edilen fon miktarı 520 milyon dolara ulaştı. Bir önceki yıla göre bu miktar neredeyse üç katına çıktı.

Veri sağlayıcı RootData, finansmanın arttığını ancak risk sermayesi finansmanının azaldığını söyledi. Geçen Eylül, yaklaşık 2 milyar dolarlık risk sermayesi yatırımıyla rekor bir aydı.

Kripto para piyasasındaki davalar ve iflaslar risk sermayesi yatırımlarını etkiledi. Bununla birlikte, Arbitrum, Aptos ve Optimism gibi potansiyel projeler risk iştahını canlandırmaya ve rekor düzeyde yatırım çekmeye devam ediyor.

İlginizi çekebilir: Blockchain Australia’nın CEO’sundan Blockchain Hack’lerine Karşı Ortak Mücadele Çağrısı Geldi

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir