Web3 Teknolojileri Derneği, Deprem İçin İmza Kampanyası Başlattı

Web3 Teknolojileri Derneği, Deprem İçin İmza Kampanyası Başlattı
Web3 Teknolojileri Derneği, Deprem İçin İmza Kampanyası Başlattı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Web3 Teknolojileri Derneği, Kahramanmaraş depremi için kripto para birimleri aracılığıyla yardım toplamak adına imza kampanyası başlattı.

Dün Kahramanmaraş’ı vuran 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Web3 Teknolojileri Derneği, blockchain topluluğunun girişimiyle bir imza kampanyası başlattı.

Başlatılan kampanyada, ülkedeki 40’tan fazla blockchain kuruluşu, yetkililerden bağış kabul edebilecek resmi kripto cüzdanları kurmalarını isteyen bir dilekçe imzaladı.

Daha önce birçok kripto topluluğu, Covid-19 pandemisinden muzdarip olan Hindistan’a ve Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşta ağır kayıplar veren Ukrayna’ya milyonlarca dolar bağışta bulunmuştu.

Bu yardımın bir parçası olarak Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Covid-19’un vurduğu Hindistan’a 1 milyar dolar bağışladı.

Genel olarak, bu tür insani krizlere hızlı yanıt veren kripto para birimi topluluğu, Türkiye’nin içinden geçmekte olduğu bu zor günde yardım etmeye hazır.

Web3 Teknoloji Derneği de AFAD ve Kızılay gibi kamu kurumlarını ve uluslararası kripto topluluğunu kripto para cüzdanları oluşturmaya çağırıyor. Derneğin başlattığı imza kampanyası, iki saat içinde 52 kripto para topluluğundan destek aldı.

İlginizi çekebilir: Kripto Borsası FTX, Siyasi Bağışların Peşine Düştü

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir